Skontaktuj się ze specjalistą:

Szkodniki - Latające - Komary

Komarowate, komary (Culicidae) – występująca na całym świecie rodzina owadów (nadrodzina Culicoidea) z rzędu muchówek. Znanych jest ponad 40 rodzajów i ok. 3,5 tys. gatunków komarów.

Larwy rozwijają się w środowisku wodnym. Osobniki dorosłe latają wieczorami w dużych chmarach nad podmokłymi łąkami, w pobliżu jezior, stawów i rzek. Jedne gatunki wybierają zacienione przybrzeża, inne znowu oświetlone, wolne przestrzenie wodne.

W niektórych przypadkach jaja nie rozwijają się, o ile nie przejdą przez okres chłodu i nie znajdują się w środowisku wilgotnym przez pewien okres. Jaja – zwężone na jednym końcu – składane są na powierzchni wody tak blisko siebie, że woda nie może dostać się między nie. Po pewnym czasie wylęgają się larwy. Oddychają one wystawiając ponad powierzchnię wody specjalną rurkę, w którą zaopatrzony jest odwłok. Położenie, jakie zajmują larwy w wodzie, jest charakterystyczne dla danego gatunku. Larwy pospolitego komara brzęczącego wiszą głową w dół, natomiast larwy widliszka układają się poziomo pod powierzchnią wody. Larwy komarów są bardzo płochliwe i zaniepokojone szybko nurkują. Żywią się na ogół rozkładającą się materią organiczną i tylko niektóre gatunki są drapieżcami. Poczwarki komarów, w przeciwieństwie do poczwarek innych owadów, są bardzo ruchliwe.

Tempo rozwoju komarów jest bardzo różne – jedne rozmnażają się w ciągu kilku dni, inne zaś znacznie dłużej i rozwija się wtedy tylko jedno pokolenie w ciągu roku.
(źródło Wikipedia)

Odkomarzanie

Odkomarzanie to działanie z zakresu szeroko rozumianej dezynsekcji, którego zadaniem jest usunięcie komarów z danego terenu przy użyciu metody chemicznej. Dobrze wykonany oprysk pozwala wyeliminować nie tylko dorosłe osobniki, ale również larwy i jaja komara, dzięki czemu owad zostaje praktycznie całkowicie usunięty z danego terenu. Odkomarzanie zaleca się wykonywać w okresie lęgowym, co pozwala uniknąć plagi komarów na początku sezonu letniego. Oprysk można wykonać także w sezonie , co ograniczy liczbę nalatujących krwiopijców.

Usuwanie komarów Śląsk

Komary szybko rozmnażają się w wilgotnym otoczeniu. Wzrostowi ich populacji sprzyjają ogrodowe baseny i oczka wodne, a także regularne i częste podlewanie trawników oraz innych nasadzeń ogrodowych. Naszym Klientom oferujemy profesjonalne odkomarzanie na terenie województwa śląskiego. W zależności do Państwa potrzeb możemy wykonać oprysk w przydomowym ogrodzie, jak i na ogródku działkowym. Na potrzeby Klientów biznesowych oferujemy odkomarzanie w okolicach ogródków piwnych, a także przestrzeni przeznaczonych do rekreacji na wolnym powietrzu. Do współpracy zachęcamy klientów z całego Śląska i Zagłębia, w szczególności z miast, takich jak Katowice, Gliwice, Zabrze, Rybnik, Dąbrowa, Górnicza, Sosnowiec, Chorzów i innych.

Zapewniamy profesjonalną obsługę, bezpieczeństwo podczas oprysku oraz skuteczność odkomarzania, jaką gwarantuje zastosowanie preparatów najwyższej jakości.

NASZE USŁUGI WYKONUJEMY NA TERENIE POLSKI CENTRALNEJ I POŁUDNIOWEJ ORAZ NA TERENIE CZECH I SŁOWACJI

Zadzwoń lub napisz

konsultanci ds. obsługi klienta:
kom.: 600 987 527
kom.: 663 402 596
e-mail: biuro@gzddd.pl
logo pionowo
50lat
Copyright 2020 GZDDD.pl / Polityka prywatności / Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Działamy głównie na terenie Polski południowej i centralnej. Usługi takie jak dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja, monitoring DDD wykonujemy w miastach takich jak: Katowice, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Chorzów, Bytom, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Rybnik, Racibórz, Żory, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Pszczyna, Bielsko Biała i innych należących do aglomeracji śląskiej, Częstochowa, Kraków i miasta Małopolski, Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra i cały Dolny Śląsk, Opole, Łódź, Piotrków Trybunalski i okolice, Poznań, Kalisz i inne miasta Wielkopolski, Kielce, Radom, Rzeszów, Tarnów.