Skontaktuj się ze specjalistą:

odkomarzanie gliwice katowice śląsk

Komarowate, komary (Culicidae) – występująca na całym świecie rodzina owadów (nadrodzina Culicoidea) z rzędu muchówek. Znanych jest ponad 40 rodzajów i ok. 3,5 tys. gatunków komarów.

Larwy rozwijają się w środowisku wodnym. Osobniki dorosłe latają wieczorami w dużych chmarach nad podmokłymi łąkami, w pobliżu jezior, stawów i rzek. Jedne gatunki wybierają zacienione przybrzeża, inne znowu oświetlone, wolne przestrzenie wodne.

Jaja – zwężone na jednym końcu – składane są na powierzchni wody tak blisko siebie, że woda nie może dostać się między nie. Po pewnym czasie wylęgają się larwy. Oddychają one wystawiając ponad powierzchnię wody specjalną rurkę, w którą zaopatrzony jest odwłok. Położenie, jakie zajmują larwy w wodzie, jest charakterystyczne dla danego gatunku. Larwy pospolitego komara brzęczącego wiszą głową w dół, natomiast larwy widliszka układają się poziomo pod powierzchnią wody. Larwy komarów są bardzo płochliwe i zaniepokojone szybko nurkują. Żywią się na ogół rozkładającą się materią organiczną i tylko niektóre gatunki są drapieżcami. Poczwarki komarów, w przeciwieństwie do poczwarek innych owadów, są bardzo ruchliwe.

Tempo rozwoju komarów jest bardzo różne – jedne rozmnażają się w ciągu kilku dni, inne zaś znacznie dłużej i rozwija się wtedy tylko jedno pokolenie w ciągu roku.
(źródło Wikipedia)

Odkomarzanie - opryski na komary

Odkomarzanie to działanie z zakresu szeroko rozumianej dezynsekcji, którego zadaniem jest usunięcie komarów z danego terenu przy użyciu metody chemicznej. Dobrze wykonany oprysk pozwala wyeliminować nie tylko dorosłe osobniki, ale również larwy i jaja komara, dzięki czemu owad zostaje praktycznie całkowicie usunięty z danego terenu. Odkomarzanie zaleca się wykonywać w okresie lęgowym, co pozwala uniknąć plagi komarów na początku sezonu letniego. Oprysk można wykonać także w sezonie , co ograniczy liczbę nalatujących krwiopijców.

Zwalczanie komarów

Zwalczanie komarów to termin odnoszący się do trzech metod działania – metody chemicznej, metody biologicznej oraz metody fizycznej. Ze względu na wysoką skuteczność oraz relatywnie krótki czas aplikacji preparatu najpopularniejszą metodą zwalczania komarów jest metoda chemiczna. Rozpoczynając zwalczenie komarów przy użyciu metody chemicznej należy pamiętać o tym, że nie jest to działanie całkowicie obojętne dla organizmów wodnych, w związku z czym wymaga odpowiedniego zabezpieczenia akwenów wodnych. O oprysku obowiązkowo informujemy lokalnych pszczelarzy.

Usuwanie komarów Śląsk

Istnieje również opcja fizycznego zwalczania larw za pomocą cieczy na bazie silikonu. Cienka błona powstająca na powierzchni wody powstrzymuje rozwój komarów nie uszkadzając przy tym innych organizmów wodnych.

Komary szybko rozmnażają się w wilgotnym otoczeniu. Wzrostowi ich populacji sprzyjają ogrodowe baseny i oczka wodne, a także regularne i częste podlewanie trawników oraz innych nasadzeń ogrodowych. Naszym Klientom oferujemy profesjonalne odkomarzanie na terenie województwa śląskiego. W zależności do Państwa potrzeb możemy wykonać oprysk w przydomowym ogrodzie, jak i na ogródku działkowym. Na potrzeby Klientów biznesowych oferujemy odkomarzanie w okolicach ogródków piwnych, a także przestrzeni przeznaczonych do rekreacji na wolnym powietrzu. Do współpracy zachęcamy klientów z całego Śląska i Zagłębia.

Owady takie jak komary, czy kleszcze są niewątpliwie bardzo uciążliwe. Komary potrafią uprzykrzyć życie przede wszystkim wieczorami, kiedy włączenie światła spowoduje ich nagromadzanie się. Opryskiwanie na komary poprawi się komfort spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wszystkie nasze produkty są w pełni bezpieczne i posiadają niezbędne atesty.


Zapewniamy profesjonalną obsługę, bezpieczeństwo podczas oprysku oraz skuteczność odkomarzania, jaką gwarantuje zastosowanie preparatów najwyższej jakości.

NASZE USŁUGI WYKONUJEMY NA TERENIE POLSKI CENTRALNEJ I POŁUDNIOWEJ ORAZ NA TERENIE CZECH I SŁOWACJI

Zadzwoń lub napisz

konsultanci ds. obsługi klienta:
kom.: 600 987 527
kom.: 663 402 596
e-mail: biuro@gzddd.pl
logo pionowo
50lat
Copyright 2024 GZDDD.pl / Polityka prywatności / Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Działamy głównie na terenie Polski południowej i centralnej. Usługi takie jak dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja, monitoring DDD wykonujemy w miastach takich jak: Katowice, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Chorzów, Bytom, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Rybnik, Racibórz, Żory, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Pszczyna, Bielsko Biała i innych należących do aglomeracji śląskiej, Częstochowa, Kraków i miasta Małopolski, Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra i cały Dolny Śląsk, Opole, Łódź, Piotrków Trybunalski i okolice, Poznań, Kalisz i inne miasta Wielkopolski, Kielce, Radom, Rzeszów, Tarnów.